Skríningové testovanie na COVID-19 v našej obci

Skríningové testovanie na COVID-19 v našej obci
Vážení občania,
Ak by bol svet normálny bez korony, tak by sme v týchto dňoch mali otvorenú plesovú sezónu, začínal by fašiang, a my sme museli testovať.
V našej obci sa začalo testovanie vo štvrtok 21.1.2021 do soboty 23.1.2021 s výsledkom 1146 ľudí otestovaných a z toho 8 pozitívnych. Z tohto čísla je vidieť, že našim obyvateľom záleží na svojom zdraví a zdraví svojich blízkych.
Ďakujem všetkým zúčastneným, ktorí sa boli otestovať, zvlášť ďakujem celému personálu: zdravotníkom, dobrovoľníkom, hasičom, policajtom, vojakom. Vytvorila sa výborná partia a musím skonštatovať, že sme to zase zvládli.

75. výročie oslobodenia obce Brodské

Vážení spoluobčania,
Naša obec Brodské bola oslobodená 8. apríla 1945. Vojnové roky boli obdobím hrdinských bojov nášho národa za oslobodenie.
Vzdávame úctu tým, ktorí priniesli najkrutejšiu obeť – svoj život. Dnes je 75 rokov od dátumu, ktorý označuje v kalendári obce jeho symbolické narodeniny, od dátumu, ktorý by si mal pamätať každý Brodčan. Veľa z udalostí, ktoré sa udiali počas rokov hrôzy a neistoty, sa natrvalo vryli do našich pamätí. Mnohé z príbehov, ktoré napísala vojna a krutosť však na svetlo neprenikli, neboli dosiaľ "vypovedané".
Ja našou povinnosťou pamätať si na tieto udalosti a odovzdávať ich ďalej. Najmä my, ktorí sme sa narodili po druhej svetovej vojne a neboli sme tvárou v tvár konfrontovaní s jej drámami a následkami. Priami svedkovia tohto ukrutného boja odchádzajú. Máme povinnosť nezabúdať, spomínať a pripomínať si tragédiu, ktorá sa tak smutne zapísala do dejín. Tragédiu, ktorá rozdelila Európu a verím, že silná Európa, ktorej sme sa dnes stali súčasťou, spoločnými silami zabráni akýmkoľvek pokusom na návrat totality a nacionalizmu.
„Hrdinstvo účastníkov národno-oslobodzovacieho hnutia sa nedá prirovnať k hrdinom dnešných akčných filmov“, Boli to obyčajní ľudia, robotníci vojny, ktorí sa mnohí víťazstva nedožili.
Žijúcich pamätníkov týchto čias je z roka na rok menej, zostalo ich už len pár a práve preto je na nás, aby sme si tieto udalosti pripomínali a nedovolili, aby sa v našej spoločnosti opäť prebudil duch fašizmu a opakovala sa história.
Spomíname na našich spoluobčanov, ktorí nevinne padli vo vojne, predčasne bol ukončený ich život a boli vytrhnutí z kruhu svojich najbližších. Buďme vďační za to, že žijeme v mieri. A preto touto spomienkou chceme vyjadriť vďačnosť a úctu všetkým padlým, ktorí priniesli obeť za naše oslobodenie v boji proti fašizmu, spomenúť si na padlých hrdinov, ktorí položili svoje životy za našu spoločnú vlasť, mierový život a mená, ktoré sú vyryté na pomníkoch nech nám slúžia ako vzory statočnosti a lásky k vlasti. Poďakujme všetkým, ktorí obetovali svoj život v boji za slobodu a pri oslobodzovaní našej obce, hlavne našich spoluobčanov.
logo Technický prevádzkovateľ:
Hviezdoslavova 309/1, 905 01 Senica
erb new Správca obsahu:
Obec Brodské, Školská 1030/2, 90885 Brodské
Kontakt:034/3215012
livemarks